طراحی خط رویش مو در کاشت مو

طراحی خط رویش مو در کاشت مو

خط رویش مو در واقع حد فاصل بین پوست بدون موی پیشانی با پوست کاملا پر مو است که مو از آن ناحیه شروع به رشد کرده است، در کاشت مو طراحی این خط یک سری محاسباتی دارد و کاملا باید طبیعی باشد، تمامی استانداردهای طراحی خط کاشت مو باید به طور کامل برای حصول نتیجه خوب و طبیعی رعایت گردد . از خط رویش مو تا قسمت تحتانی صورت را به سه قسمت مساوی می توان تقسیم کرد که فواصل مابین آن ها به طور نرمال بین 9 تا 7 سانتی متر می باشد در طبیعی نشان داده شدن خط موی جدید رعایت دقیق این محاسبات دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد .

کاشت مو

فاصله بین خط رویش مو در جلوی سر تا ناحیه بین دو ابرو

فاصله بین دو ابرو تا نوک بینی

فاصله بین نوک بینی تا انتهای چانه

برای طراحی طبیعی خط رویش مو از سوی پزشک فاکتورهایی لحاظ می شود که این فاکتور ها عبارتند از :

  • نوع ریزش موی سر و میزان آن
  • نما و شکل کلی سر بیمار
  • سن فرد
  • انتظارات فرد از نتیجه کاشت مو
  • بانک موی مناسب فرد
  • احتمال ریزش مو در آینده

برخی از افرادی که خواهان کاشت مو می باشند از پزشک خود می خواهند که خط موی آن ها را پایین تر از حد معمول بیاورد و آن را گرد تر کند در این حالت خط رویش مو بسیار غیر طبیعی می شود و چهره فرد را مصنوعی می کند و نمای خوبی ندارد . بنابرین در رابطه با طراحی خط مو انتظارات واقع بینانه داشته باشید اکثر بیمارانی که با خط موی پیشنهادی پزشک موافقت نکرده اند از نتیجه کاشت موی خود نتایج مطلوبی را دریافت نکرده اند .

طراحی خط رویش مو دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد و در ابتدا باید با دقت و حسایت بالایی این طراحی صورت گیرد زیرا اگر این خط از ابتدا بد طراحی شود و استانداردها در آن رعایت نشود اصلاح آن بسیار مشکل و گاهی غیر ممکن می باشد . قبل از کاشت مو در طی جلسه مشاوره باید به اندازه کافی در رابطه با طراحی خط مو با بیمار مشورت شود و توضیحاتی در این رابطه داده شود و هیچ گاه در خواست های غیر منطقی اشخاص مورد موافقت قرار نگیرد .

در کلینیک کاشت مو ایران فیت طراحی خط رویش مو با دقت و مهارت بالایی توسط متخصصین کلینیک کاشت مو صورت می گیرد و بیمار بعد از کاشت مو بالاترین میزان رضایت را دریافت می نماید .

کاشت مو به روش FIT ، کاشت مو به روش  FUT

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =